AKCE & AKTUALITY

08.10.2018
Stavba přetlakové haly
V sobotu 20.10. proběhne stavba nafukovací haly. Prvním hracím dnem (pokud půjde vše podle plánu)
celý text
04.07.2018
Organizační
Ve dnech 9.-13.7.2018 bude z důvodu pořádání tenisového kempu omezen provoz v čase od 9:00 do 14:00 hod na dva dvorce. Děkujeme za pochopení. VTO.
celý text
07.05.2018
Výsledky mistrovských utkání
Dnes naši starší žáci smetli SK Štětí 9:0, parádní zápas. Gratulujeme !!
celý text
30.4.2018
Mistrovské útkání mladších žáků B
V neděli naši mladší žáci B získali první vítězství v mistrovském utkání proti SK Štětí v poměru 6:3. Gratulujeme !!!
celý text
10.04.2018
Vyplétání raket
Potřebujete vyplést raketu ?
celý text
28.02.2018
Turnaj mladších žáků v Ústí nad Labem
Máme tu parádní úspěch našich mladších žáků, Vojta Pokorný a Milan Kloub ovládli turnaj TK Severní Terasa v Ústí nad Labem ze dne 24.-26.2.2018. Milan Kloub ve finále porazil Vojtu Pokorného 6:1,6:3 a společně vyhráli debla. Dvě zlaté a jedna stříbrná je paráda.
celý text

 

2017

Časový sled utkání

Kolo
Datum
Utkání
Domácí družstvo
Hostující družstvo
Body
Sety
Hry
Zápis
1
29.4 2017
4
Slavoj Litoměřice SK Štětí
0:0
 
 
Zápis o utkání - neoficiální
2
6.5 2017
5
Tenis Libochovice Slavoj Litoměřice
0:0
 
 
 
3
20.5 2017
12
TK Doksy Slavoj Litoměřice
0:0
 
 
 
4
27.5 2017
14
Slavoj Litoměřice TJ Sokol Ústí n.L.
0:0
 
 
 
5
10.6 2017
19
TK SLOVANKA Č. Lípa Slavoj Litoměřice
0:0
 
 
 
6
17.6 2017
23
Slavoj Litoměřice volno
0:0
 
 
 
7
24.6 2017
26
SK Matchball Česká Lípa A Slavoj Litoměřice
0:0
 
 
 

 

2015 a starší

 

Eva čarodějnice

Letošní čarodějnice vyšli na předvečer prvního mistráku, proto jsme táborák zorganizovali už na úterý 29.4. Opékání buřtů je nehynoucí zábavou a v kombinaci s „blbnutím“ na souš i na pontonu na Labi se akce vydařila.

Eva

 

Děti - doufám, že už umějí plavat

 

 

Rodiče - doufám, že ještě umějí plavat

 

 


Mistráky začínají

1.Května 2014 proběhl na našich kurtech rušný čtvrtek. Hrálo „B“ – dříve „A“ a „A“ dříve „B“, či jak to teď je. A soutěž začala i pro DS2B. Starší žáci a žákyně přivítali družstvo ze Štětí. Nebudu to napínat, vyhráli jsme 6:3. Natálie a Adélka uhrály všechny své body, stejně Víťa a Tomáš. Tergel platí nováčkovskou daň, nikdy vlastně nehrál singla v plné palbě do konce a na kurtech hraje pouze rok, včetně zimní sezóny. Davidovi vstup do mistráku nevyšel, i když druhý set s šikovným Karosou byl nadějný.

Sobota byla příjemně prožitá nejen díky vítězství, pěknému počasí a dobrotám od početného Adélčinýho příbuzenstva, ale i díky přátelskému týmu ze Štětí.

Eva

 


Sezóna 2014 začíná

Ve starších žácích jedeme dál, ale bez Adama Křemečka, kterému přejeme hodně úspěchů v dorostu. Adam je výjimečný hráč, chováním i hrou je příkladem ostatním. Na post číslo jedna se tedy posunul David Žáček. Je vidět, že přes zimu hodně a dobře trénoval.  Dvojku má už z loňska "obsazenou" Víťa Hauptvogel. V trénincích pokulhává, někdy kvůli florbalu doslova, ale v zápasech odevzdává, co umí.  U Tomáše Kovaříka doufáme v jeho touhu po vítězství, hra na antuce ho baví víc než na jekoru. Bohouš Bachna se nám promarodil do jara, škoda absence, začínal se zlepšovat.  Martin Gernát a Tergel Burmaa jsou skokani roku, škoda, že ne roku 2012, to už by byli teď hooodně dobří, teď musí ještě hooodně hrát, zvlášť Martin alias Forest, zapracovat na technice a Tergel má za úkol vyrůst - ode mne to sedí :) Adam Michalko s kamarádem Maričem nám vypomohou v případě personální nouze - vítejte v týmu. Rádi přivítáme i Michala Hoftycha. Někde to pořád vázne a "Míšo, čas letí, nemůžeš hned hrát třeba za dorost ! "


Jsme tým a trénovat, trénovat, trénovat ! Nejlépe brát naše tréninky jako doplněk k individuální péči Jirka Šimánka.

Ahoj e + E

 


 

Hala je dobrá, antuka lepší

 

V poslední březnový víkend proběhl poslední trénink na jekoru Zahrady Čech. Pozvali jsme příbuzenstvo a předvedli, co umíme. Moc se nám nevedlo, ujišťuji rodiče, že jindy hrajeme lépe. Pohoštění to vylepšilo, to by nám šlo. :-) Určitě lépe než mimořádná rozcvička, kdy všichni zalezli co nejdál od obecenstva, aby toto nevidělo tu úúúžasnou hru svalů... třeba břišních :-)

A teď hurá na brigády a na antuku. Těšíme se na sezónu 2014

Eva
 

 


Přání do roku 2014

Děkuji za sebe a Evu Němcovou, za přání k Novému roku od našeho výboru, přání opětujeme a přejeme Vám všem hodně zdraví, elánu a (to spíš přejeme vychytrale sobě) hodně chuti do výborné práce ve výboru.

Je konec roku 2013, ať žije rok 2014. S dětmi se připravujeme i na soutěžní sezonu. Nemohu napsat, že nějak zvlášť pečlivě, ale hrajeme pilně, ale jak říká má dcera: „Mami, ty děti hrajou jako ty.“ Tzn.- já vím, podání – aby tam bylo, údery – obranné, čekání na chybu soupeře, k síti nepáchnou...
Nemám ráda novoroční předsevzetí, ale pro jednou slibuji, že se polepším a ještě zatrénujeme.

I nadále vítáme každou novou posilu týmu, zvláště kluky. Většinou je to na Jarce Chlupáčové, koho nám posune, ale přece někdo někde někoho nadaného, zatím malého, má.
Děti chodí pilně, ani nepíšu docházku, svou absenci omluví. Snad Tom a Lukášek by mohli přidat. K výkonu jim přidává talent, ale právě proto to chce i píli.

Někdy mně esemesky, kterými připomínám dětem trénink, zdržují: „Ahoj, to jsem já je dnes trénink?“ má odpověď: „ano“ jeho: „ tak já dnes nemužu:), nebo: „je dnes trénink?“ nevím, co jsem odepsala, ale: „takže není nebo je? Ty tam nebudeš?“ Nevím, co jsem odepsala ale: „Aha takže tam budu jenom já a Martin. Asi jsem odepsala: „asi jo“ protože vzápětí odpověď: „ A když tam budu jenom já tak s kým budu hrát“. Co jsem mezi výrobou umělého chrupu odepsala, nevím, ale: „ Jenom, s Tebou?“, přestřelka pokračovala, jestli ten Martin přijde, další 1kč: „můžu teda s Martinem“, další 1kč: „tak jo, tys mu psala? V kolik teda?“ trpělivě odpovídám a on na to: „ když Martin nepřijde tak je to blbý hrát jenom mi dva“, já tedy, že přijde, on na to: „Tys mu volala? A v kolik budem končit?“ Ale to já vím přesně, podle pravdy odpovídám, že v 17 hodin, abych se po 12 esemeskách dozvěděla: „Tak já přijdu ale asi se trochu zpozdím“. Uznejte, že někdy jsem i trpělivá. Dobré jsou i zprávy „Já asi nemůžu ale asi přijdu“. No jsou to moje zlatíčka, kterým umím vynadat, ale které taky umím bránit, že Honzo Jarmare, že pane správče? - nevim, s kým jsem se ještě pohádala :(

Při té příležitosti připomínám, že děti jsou členy oddílu, pokud jsou volné kurty, můžou si jít zahrát kdykoli, stejně jako my dospělí. Stálým problémem je chování některých dětí na kurtu. Upozorňuji, že budu ještě nekompromisnější, a že už jsem párkrát někoho vykázala....Ale zdravit už umíme, ne? Chválit, chválit.

Jestli jste někdo dočetl až jsem, děkuji, a všem děkuji za další podporu. Mládí vpřed!

Letošní rok nebyl pro náš oddíl jednoduchý. Navždy jsme ztratili i několik přátel. Vzpomeneme Pepy Hájka, Míry Kryla i Aličky. Proti tomu jsou červnové povodně maličkosti, i když stály hodně peněz, práce i nervů.

Přeji Vám všem k Novému roku hlavně hodně zdraví a ještě jednou zdraví.

PF 2014 e + E 


 

Tak i rok 2013 máme za sebou

Tréninky na antuce jsme druhý listopadový pátek ukončili táborákem. Neminulo nás opékání buřtů a poslední neekologicé odpaly míčků do Labe. Tradice je holt tradice - a v Hamburku by se divili, že letos nic nepřiplulo...


Dne 7.12.2013 jsme s Evou Němcovou a s dětmi opravdu důstojně v čertovském oslavily Mikuláše. V rychlosti jsme zorganizovaly turnaj v mixech na dva vítězné - teda gamy :), současně jsme oslavily dvanácté narozky Natálie Moravcové, která se po půlroční pauze opět zapojila do hry (a jakoby ani nechyběla, hraje dobře). Mikuláš rozdal dětem ponožky s dobrotami i uhlím, česnekem a mrkví. Brambory letos absentovaly, jsou drahé :)

Naší další akcí mimo tréninku v sobotu a neděli bude Vánoční turnaj v Roudnici u pana Líbala. Tak zatím ahoj e+E.

PS.: Vítězem se stali David Žáček a Adélkou Vavruškovou

 


 

Konec soutěžní sezóny

Konečně se dostávám k tomu popsat nešťastný závěr naší šťastné sezóny. Ale co je nešťastné? Že jsme nedohráli svá mistrovská utkání? To určitě ne ! Možná to, jak se zachoval náš vlastně sousední oddíl Sokol Ústí. Nebudu to pitvat, v tu dobu se sešlo tolik (naštěstí) vyjímečných věcí, že mi to vzhledem k nim ani nepřipadá nutné. Jen jsem si vzpomněla, když mi Pavel Bachna, náhradní kapitán, volal, že mu ústečáci odřekli utkání, na střekovskou trenérku, které jsem před lety volala, jestli kvůli nepřetržitému dešti a zimě nezrušíme utkání dětí, co myslíte, že mi odpověděla? : i kdyby byla potopa, tak se musí přijet. No, ukázalo se, že nemusí a hlavně nemůže. Následující jednání s představiteli střekovského oddílu nebylo snadné, až jsem těsně před prázdninami na radu inženýra Hrdého požádala paní Patykovou na svazu o kontumaci utkání. Překvapení - ve výsledcích jsme se na svazem určeném utkání nedostavili. Chuť do hry nám to nevzalo, už při povodni jsme jezdili na kurt do Michalovic, děkujeme fam. Horkým za vstřícnost. O víkendech jsme hráli již jen na těsně vyhovujícím kurtu za bazénem. V srpnu jsme již hráli "doma". Hodně dětí užívalo prázdniny, ale vždycky se někdo našel. V trénincích budeme pokračovat každé ÚT a PÁ od 15 hod a o víkendu od devíti hod. Doufám, že počasí dovolí a sezóna bude dlouhá. Co se týče starších žáků, lehce trpíme nedostatkem lidí, resp. je to "moc akorát". Potěšující je, že postavíme družstvo mladších žáků: David, Matěj, Tergel, Martin, Lukáš, Kačka, Terezka a Denisa. Děti mají základy od Jarky ze školy a společně s Evou Němcovou se budeme snažit trénovat co nejvíce přez zimu a z jara. Teď je pro tyto děti vyhrazena středa od 15.30 do 17 hod. Rozpis tréninků na webové stránce zeje prázdnotou, tak pokračujeme v dřívějším režimu. Máme zapsaných cca 16 dětí, ne každé bude mít registračku, ale pro všechny musíme najít místo. Šup šup od těch obrazovek na kurty ! :) Eva

PS: A organizační tým turnaje "Zahrady Čech" Zbyňďa, Petr a Eva děkují za poděkování od výboru

 

Pozvali jsme lovosický :)

5.10.2013 proběhlo na našich kurtech přátelské utkání s týmem žáků a žákyň z Lovosic. Dlouho jsme s vedoucím lovodětí hledali termín, až jsme se teda trefili :) Žaky jel do Prahy na minimaraton, Víťa měl pohmožděnou pravačku s florbalu, Bobovi lékařka nedoporučuje pohyb, no zkátka mládí vpřed, povolala jsem naše malé zálohy. A v sestavě: Lukáš, Martin, Tomáš, David, Matěj, Víťa, Adélka, Kačka a Terezka jsme utrpěli vítězství 8:5. Ne všichni jmenovaní vyhráli, ale snaha, zápal pro hru a fér chování se mi líbí. Pokulháváme technicky, co s tím? Zima s malou možností hry nás moc neposílí, ale musíme vařit z toho co máme. Tuto sobotu jsme si tedy za slunečného počasí užili a 18 dětí nesedělo doma.

EVA

 

Turnaj ZAHRADA ČECH


 

NOJO NO...

V sobotu 25.5.2013 k nám na kurty přijelo družstvo ze Štětí. V noci před usnutím (na co já nemyslím ;), mi bylo jasné, že vyhrajeme 5:4, nebo prohrajeme 4:5. Nastupovali jsme totiž bez zraněné Natálky a proti milým děvčatům Elišce a Denise naše Adélka a Katka neměly zatím šanci. I v deblu přijaly srdnatě kanára, ale hrály o každý míček, a to je důležité.

Adam Křemeček je sen každé kapitánky: milý, dochvilný, pohodový a vítězný. Adam = 2 body. Víťa na dvojce proti Petrovi Jandovi podal slušný výkon, ale Péťa byl vyhranější a přesnější, podle předpokladu mínus 1 bod. Na trojce u Žakyho oproti předpokladu mínus 1 bod. David se netrefil ani do podání ani do kurtu, soupeř Koloman hrál soustředěně a tak si po prvním prohraném setu odvezl vítězství. Tomáš Kovařík podal svůj standartní spolehlivý soustředěný výkon a přidal nám další bod. Čtyřhry už nemohly nic změnit, kluci v sestavě Adam + Tom a Víťa + David své zápasy vyhráli. Tady musím velice ráda pochválit Víťu Hauptvogela, hrál výborně, nedal žádný míč zadarmo a bojoval za dva. Kluci si na kurtu rozuměli a navzájem se burcovali k výkonu. Víťa před rodinou a ostatními diváky předvedl svůj "životní výkon" a věřím, že mu úspěch psychicky pomůže při dalším utkání.

Za přístím děti odjíždějí do Ústí - Střekova. Tak si zase budu před usnutím něco myslet, ale bude to v Paříži :)

Au revoir!

Eva

 


ZATÍM SE NÁM DAŘÍ - ZDOLALI JSME VŠEBOŘICE I LIBOCHOVICE

Tak nevím, ale ten, kdo nám držel palce, nedělal těch 14 dní nic jiného, máme totiž za sebou dva zápasy, dvě vítězství J J Ve středu 8.5. jsme zdolali Všebořice 5:4, výborně hrál Adam, Žaky i Tomáš. Křest si užila Adélka, statečně bojovala za podpory své rozvětvené rodiny o každý bod s obranářkou Agátou z Ústí nad Labem. Oddíl TJ Svah Všěbořice vznikl odtržením hráčů (spíše rodičů) od Tk Ústí nad Labem. „Svah“ nové TJ je proto, že se jejich kurty nacházejí u lyžařského svahu, který jsme už za totáče v létě brázdili na umělé trávě. Stěžejní hráčkou soupeřů je vynikající hráčka Adriana Šrámková,  vloni byly s naší Nátalkou Moravcovou srovnatelné, letos L. Ale myslím, že výsledek zápasu byl pro Natálku políčkem a nakopnutím.

Z vítězství jsme měli ohromnou radost a lehce jsme doufali, že si v sobotu 11.5. jedeme do Libochovic pro další! Libochovičtí měli problém s kurty, tak jsme začali až ve 12,30 hod. Stále musíme obdivovat, že malé městečko má dobrou hráčskou základnu a pěkně pracují i s dětmi. Naše Natál tentokrát „tlumila vášně“ , vešla se do kurtu, hrála chytřeji, nedělal tolik double faults a ve třetím setu rozhodla zápas ve svůj prospěch. Je pravda, že soupeřku začal bolet loket, přejeme brzké uzdravení. Pečlivou a zkušenou Lenku Ryšavou Adélka nepřehrála, ale čtyřhru naše dámské duo zvládlo. Na Adama je spolehnutí, Adame dík, Žaky si tak trochu potrénoval, Tomáš se ve čtyřhře vítězně vydal ve tříseťáku ze všech sil a Víťa … po vyhraném prvním setu se rozjel ve druhém na 5:1, pak však soupeř za mohutného pověstného libochovického fandění přidal na rychlosti a přesnosti atd. atd., zkrátka z třetího setu si Víťa přinesl kanára! A to i přesto, že jsme si vyžádali medical time, Víťu bolel kotník. Čtyřhry byli naší kořistí, zahrál si i Bobo Bachna. Výsledek utkání 7:2 nás těší, ale já vím, že není samozřejmostí. Máme co dohánět, hlavně v technice úderů.

Tuto sobotu máme volnou a tu další, tj. 25.5., nám prosím zase držte palce, my budeme zatím pilně trénovat na Štětí.

Eva

 

(a nebudu zatím jmenovat, ale některé reakce našich hráčů na kurtu jsou nesportovní a nesympatické, vím, že je někdy těžké udržet emoce, ale milé děti, připravte se na to, že vás budu stále napomínat ;)

 

 

 

starší články


 

Vítejte na stránkách starších žáků

Přidávám se k pochvalám za nové aktuálnější stránky … brouzdám a klikám na „Tréninky“ a zatím žádný rozpis, tak doufám, že nám zůstanou úterky a pátky od 15 do 17 hodin. Ve 3 kurty doufám pouze skrytě ;) Po kliknutí na „Tým A“ se mi tají dech … Mildo smekám! Tak jdu zjistit, jak upravit naší, zatím nepřesnou, soupisku, aby odpovídala letošní skutečnosti  a zkusím popsat náš tým starších žáků a naše akce. 

Se zimní sezonou v hale jsme se rozloučili i s pozvanými hosty – rodinami hráčů a hráček. Hra, pohoštění i hry pro hosty se vydařily. Děkuji Petru Holfeuerovi za účast a povzbudivá slova pro děti.

Od té doby se s registrovanými hráči scházíme za technické podpory Jirky Kučery na kurtu za bazénem. Z registrovaných hráčů nechodí pouze Adam Křemeček (popravdě, co by tam s námi dělal J) a Jesica Junková kvůli zaneprázdněnosti rodičů (dojíždí z Úštěka). Jedničku na soupisce jsem již odhalila – 9-ti bodový Adam, dvojkou jsme celou zimu nazývali Davida Žáčka, poté však, co jsme zjistili, že Víťa Hauptvogel loni vybojoval dva body do žebříčku, jsme museli hráče prohodit. David hodně zlepšil herní projev a podání, jak se praví – je velkým příslibem do budoucna. Víťa má slušné podání a někdy hrozné projevy ;-), ale myslím, že mu dvojka bude slušet. K prarodičům se do LT přistěhovali Bachnovi, než dostaví domek v Kralupech, a tak jsme přišli k naší čtyřce Bohuslavovi, zvanému Bobo. Moc ho mezi námi vítáme, skoro si přeji, aby zase nebyly cihly… Na pětku stavíme Toma Kovaříka, který na konci zimy dost zameškal, tak má do zápasů hodně co dohánět. No a jak víme, dětí není nikdy dost, tak jsem, s úžasnou vstřícností rodičů, nechala zaregistrovat Tomáše Ježka, který má jako hlavní sporty fotbal a basket, ale v krizi nám může vypomoci. A už se těším, až uvidíte Natálku Moravcovou, útočná hráčka, vynikající backhand, občas svůj výkon sráží negativními emocemi. Dvojku suverénně drží Adélka Hamerská, na pohled krásná a inteligentní, stejně jako její hra. Trojku obsadila již zmíněná Jesica a čtyřku devítiletá Katka Nezbedová, výborně připravená od Míši Zuziakové (už to tu bylo – příslib do ...).

Děti budou hrát své mistráky prvním rokem, vítězstvími můžeme jen překvapit, ale příští rok … ;-D První zápas nás čeká 8.5. se Všebořicemi a vzápětí jedeme 11.5 do Libochovic. Držte nám palce!

Eva

 

Rozloučení s halovou zimní sezónou

 

                staňte se sponzorem klubu