AKCE & AKTUALITY

28.08.2023
HermínaCUP 2023
V sobotu 26.8. se uskutečnil oddílový turnaj Hermína CUP 2023
celý text
25.04.2023
Setkání tenisových veteránů
Před zahájením nové tenisové sezony se na kurtech u Labe sešlo téměř 30 tenisových veteránů
celý text
04.04.2023
Jarní brigády
S ohledem na rozumné počasí zahajujeme v úterý 4.4. 2023 jarní brigády - úpravy tenisových kurtů.
celý text
13.02.2023
Jirka Šimánek vyhrál celostátní tenisový turnaj dospělých
Ve dnech 28.1.-29.1. proběhl tenisový celostátní turnaj dospělých v Praze. Turnaje se zúčastnilo 17 hráčů. Mnoho hráčů z Prahy, Třince, Litoměřic, ale i pár cizinců. Jirka ho jako 3. nasazený vyhrál, blahopřejeme!
celý text
10.01.2023
Tenis dětem
Zajímá Vás tenis pro děti? Nás ano, a proto se náš tenisový klub Slavoj Litoměřice nově zapojil do projektu „Tenis dětem“
celý text
02.01.2023
Oddílový turnaj v tenisu-Silvestr 2022
Na Silvestra se uskutečnil tenisový turnaj. Fotografie naleznete ve fotogalerii.
celý text
11.10.2022
Minitenisu se daří
Velký úspěch mají litoměřičtí minitenisté, kteří se poprvé v historii probojovali až na republiku.
celý text
10.04.2018
Vyplétání raket
Potřebujete vyplést raketu ?
celý text

 

Placení příspěvků

Platbu příspěvků (obou najednou) provádějte bankovním převodem na účet číslo 6120489389/0800. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno, příjmení a rok narození člena (příklad: Jan Jarmar 1955).

Výše příspěvků pro jednotlivé věkové kategorie jsou uvedené v tabulce. Rekreační členové hradí částku odpovídající hracímu režimu z předchozí sezóny (bez souhlasu VTO nelze měnit schválený hrací režim). 

V případě nejasností volejte 724 301 950 (Mgr. Miloš Koňařík), nebo 602 785 548 (Ing. Petra Čapková)

VTO


 

 

Pravidla pro přijímání nových členů do tenisového oddílu

Slavoje Litoměřice z. s.

 

Přijímání nových členů v kategorii mládeže (5 - 17 let)

Přijímání nových členů oddílu se v mládežnické kategorii uskutečňuje převážně za účelem doplňování soutěžní mládežnické základny, tzn. pro následnou přípravu dětí na reprezentaci oddílu v týmových a individuálních soutěžích*.

Pokud má některý z trenérů v dané věkové kategorii volnou kapacitu (nenaplněnou početní kvótu) a vysloví  souhlas, lze nového mládežnického člena přijmout za těchto podmínek:

Věk 5 - 6 let - zájemce by se měl projevovat dobrými pohybovými dispozicemi (koordinace) a mít dostatečný zájem o hru. V této nevyprofilované kategorii smí trenér vést 50% svěřenců v rekreační základně.

Věk 6 až 8 let - zájemce o členství musí být pilný, soustředěný a ukázněný. V této kategorii a všech následujících může mít trenér v rekreační základně už pouze 20% dětí.

Věk 8 až 10 let - zájemce o členství musí disponovat vyšší úrovní pohybových schopností, musí být disciplinovaný a cílevědomý (motivace). Musí rychle zvládat základy pohybu a orientace po dvorci.  

Věk 10 až 14 let – zájemce o členství v tomto věku by měl mít herní zkušenosti z jiného tenisového oddílu, protože podmínkou přijetí je stejná úroveň s oddílovým závodním hráčem stejného věku (povinnost absolvování modelového utkání).   

Věk 14 až 17 let – v této kategorii musí zájemce o členství doložit závodní zkušenosti (soutěžní výsledky) a v talentové zkoušce (modelové utkání) prokázat srovnatelnou výkonnost se stejně starým závodním hráčem oddílu.

 

Mládež do 18 let lze přijímat i do nesoutěžní (rekreační) základny oddílu. V případě zájmu o celodenní hrací režim musí být takový člen v evidenci u některého ze smluvních trenérů* (trenér jich smí mít v rámci své početní kvóty max. 20% - v kategorii do 6 let 50%). Tito členové nemohou využívat přednost rezervace dvorce před dospělými jako ostatní mládežníci a dosažením plnoletosti jim nemusí být prodloužen celodenní hrací režim na antukových dvorcích.

 

Přestupy ze soutěžní základny do nesoutěžní, a naopak lze provádět pouze v případě volných trenérských kapacit v dané kategorii a pouze se souhlasem VTO (na základě žádosti).

 

Přijímání nových členů v kategorii dospělých (18 let a více)

Přijímání dospělých do soutěžní základny oddílu se řídí podobným pravidlem jako u mládeže v kategorii 14-17 let s tím, že hráč musí být VTO zároveň vyhodnocen jako perspektivní.

Přijímání dospělých do rekreační základny oddílu se provádí pouze tehdy, když některý z jeho stávajících ukončí členství, nebo se herně aktivní člen stane členem herně neaktivním (trvale). Potom se může do rekreační základny přijmout člen nový, kterému je zpravidla přidělen hrací režim, jaký měl člen, kterého nahradil. Při posuzování zájemců o členství do této základny se přihlíží na jejich dosavadní vztah k oddílu (např.: co a v jaké míře pro oddíl v minulosti vykonali).      

 

* Každý mládežnický člen musí procházet evidencí a tréninkovým procesem u některého ze smluvních trenérů. Výjimku lze udělit dětem a blízkým příbuzným současných či bývalých závodních hráčů oddílu v kategorii dospělých.

                                                                                              

 

 

 

 

                   staňte se sponzorem klubu